Com puc anar a Estrasburg?

L’Assemblea Nacional Catalana facilita el transport de la ciutadania cap a Estrasburg en la manifestació del proper 2 de juliol. Autocar i vol xàrter, les opcions més viables.

El proper 2 de juliol a les 12 h, el Consell per la República ha convocat una concentració al pont Josep Bech, cantonada amb Rue Lucien Febvre, davant del Parlament Europeu, a Estrasburg, amb motiu de la presa de possessió dels nous eurodiputats. L’Assemblea, com a membre del Consell, hi participarà activament, i està coordinant i organitzant busos i vols xàrter per desplaçar-se cap a la ciutat francesa.

Actualment, hi ha una trentena d’assemblees territorials que estan organitzant autocars per arribar cap a les 9 h, hora de trobada. A continuació, es poden consultar quines. Tot just al costat, s’hi troba un correu electrònic per poder-hi contactar i reservar plaça.

Cornellà de Llobregat (cornella-ll@assemblea.cat)
L’Hospitalet de Llobregat (hospitalet-ll@assemblea.cat)
Badalona (badalona@assemblea.cat)
Horta – Guinardó (horta-guinardo@assemblea.cat)
Sagrada Família (sagradafamilia@assemblea.cat)
Sant Adrià de Besòs (stadriabesos@assemblea.cat)
Sant Antoni (santantoni@assemblea.cat)
Argentona (argentona@assemblea.cat)
Cerdanyola (cerdanyola-v@assemblea.cat)
Caldes de Montbui (caldesdemontbui@assemblea.cat)
La Garriga (lagarriga@assemblea.cat)
Mollet, Parets, Sant Fost i Martorelles (mollet@assemblea.cat)
Figueres (figueres@assemblea.cat)
Forllac, Cruïlles, Monells i Sant Sant Sadurní de l’Heura, La Bisbal i Corçà (corca@assemblea.cat)
Guíxols (guixols@assemblea.cat)
Quart (quart@assemblea.cat)
Cornellà de Terri (cornelladelterri@assemblea.cat)
Vilafranca del Penedès (vilafranca-p@assemblea.cat)
Vilanova i la Geltrú (vilanova-g@assemblea.cat)
Perelló (perello@assemblea.cat)
Mora la Nova (moralanova@assemblea.cat)
Tàrrega (tarrega@assemblea.cat)
Capellades (capellades@assemblea.cat)
Gironella (gironella@assemblea.cat)
Alt Urgell (alturgell@assemblea.cat)
Pallars Jussà (pallarsjussa@assemblea.cat)
Vic (vic@assemblea.cat)
Molins de Rei (molinsderei@assemblea.cat)
Sabadell (sabadell@assemblea.cat)
Lloret (lloret@assemblea.cat)
Palamós (palamos@assemblea.cat)
Conca de Barberà (concabarbera@assemblea.cat)
Igualada (igualada@assemblea.cat)
Banyoles (banyoles@assemblea.cat)
Vilassar de Mar (vilassarmar@assemblea.cat)
Vilassar de Dalt (vilassar@assemblea.cat)
Premià de Mar (premiademar@assemblea.cat)
Cabrils (cabrils@assemblea.cat)
Lleida (lleida@assemblea.cat)
El Vendrell (elvendrell@assemblea.cat)

A més d’aquestes territorials, pot ser que n’hi hagi d’altres que també n’organitzen però encara no ens han fet arribar la informació. Per tant, si la teva territorial de referència no hi apareix, no dubtis a contactar-hi, perquè és molt possible que també n’estiguin organitzant. Pots contactar-les aquí:

Assemblees Territorials

L’Assemblea també posa a disposició vols xàrter. Per reservar plaça, cal trucar al telèfon 93 655 98 57 en el següent horari: de dilluns a divendres de 9 h a 13.30 h i de 16 h a 20 h i els dissabtes de 9 h a 13.30 h. Es recomana fer-ho tan aviat com sigui possible, per assegurar plaça.