El Fòrum Intersectorial tindrà lloc el proper 8 de juny, on moltes sectorials s’aplegaran a l’Orfeó Gracienc de Barcelona (carrer Astúries, 83), des de les 9.45 h fins a les 21 h. S’hi faran al voltant de 20 xerrades obertes al públic. La cloenda anirà a càrrec del president del Consell Assessor per a l’impuls del Fòrum Cívic i Social, Lluís Llach, i de la presidenta de l’Assemblea Nacional Catalana, Elisenda Paluzie.

INSCRIU-T'HI
Si no t’hi has inscrit, pots participar-hi igualment i t’hi inscriuran allà mateix.

PROGRAMA FÒRUM INTERSECTORIAL

9.45 h – BENVINGUDA · a càrrec d’una delegació de els assemblees sectorials organitzadores


FRANJA 10-12 h. 

10.00 h –  Viquimarató de paraules de dones • Sectorial de Traductors • Taller amb Ester Bonet · Portar tauleta o portàtil· (Auditori  – 1a planta)

10.00 h –  Estructures comercials • Sectorial de Pagesos • Xerrada a càrrec de Joan Riera · (Sala insonoritzada – planta -1)

10.00 h –  Seguretat Informàtica bàsica • Sectorial de Informàtica • Xerrada a càrrec de Ricard Pons · (Sala dansa – planta baixa)

11.00 h Els núvols confiscats • ASMeteoròlegs • Xerrada amb Montserrat Busto · (Sala d’assaig – planta baixa) 

11.00 hLa llei de pluriparentalitat als Països Baixos • Sectorial de LGBTI • . Xerrada: Rainbow Famílies Netherlands · (Sala dansa – planta baixa)

11.30 h –  Model Policial de la República  • GUxI i MOSSOSxI • Xerrada a càrrec de la Sectorial de Guardies Urbans per la Independència amb Albert Donaire, Jaume Segura, Carles Aros · (Sala insonoritzada – planta -1)


FRANJA 12-14 h.  

12.00 h –  Les emergències i bombers en el nou Estat català • Sectorial de Bombers • Xerrada de Daniel Queralt · (Auditori  – 1a planta)

12.00 h – Independència econòmica amb criptomoneda • Sectorial d’Informàtica • Xerrada a càrrec de Sergi Udina · (Sala d’assaig – planta baixa) 

12.00 h –  Apoderament i descolonització mental • Sectorial de Psicòlegs • Xerrada/debat amb Jordi Bilbeny, Núria Roig i Dolors Marin · (Sala dansa – planta baixa)

13.00 h –  Taller contra LGBTI-fòbia per a empleats públics • Sectorial LGBTI • Taller amb Cristian Carrer (psicòleg OCH) ·  (Sala insonoritzada – planta -1)

13.00 h –  Catalunya en xarxa: una República catalana d’emissions zero • Sectorial Arquitectes • Xerrada/seminari amb el grup de treball AR (Sala d’assaig – planta baixa)

13.00 h –  I si parlem en català? • Sectorial d’Educació i Sociolingüistes • Xerrada a càrrec de Ferran Suay doctor en psicologia i professor del Departament de Psicobiologia de la UVEG. · (Auditori  – 1a planta)


FRANJA 14-16 h dinar


FRANJA 16-18 h. 

16.00 h –  El model lingüístic educatiu català • Sectorial d’Educació i Sociolingüistes • Debat amb Ramon Font (USTEC), Toni Casserres (CSC-Intersindical), Blanca Serra (Sectorial d’Educació) i Jordi Martí (Docents per la República catalana). Moderadora: Marina Solís · (Auditori  – 1a planta)

16.00 h –  Presentació d’artistes de la República catalana • Sectorial d’Artistes • Presentació amb Xevi Roura i Gemma Sensada · (Sala insonoritzada – 2a planta)

16.30 h –  L’Impacte psicològic de l’1 d’Octubre. Actuacions dels psicòlegs en suport a les víctimes • Sectorial de Psicòlegs • Xerrada a càrrec de Noemí Bueno. psicòloga especialitat clínica i membre d’un dels equips de suport legal i psicològic a les víctimes de l’1 d’Octubre · (Sala d’assaig – planta baixa)

16.30 h –  La República catalana o és justa amb els animals o no serà • Sectorial Animalistes • Xerrada amb Magda Oranich Solagran · (Sala insonoritzada – planta -1)

17.00 h –  Del vell model de Col·legi professional de Psicologia al nou marc de la professió a la República catalana • Sectorial Psicòlegs • Xerrada a càrrec de Pau de Nadal, psicòleg · (Sala insonoritzada – planta -1)


FRANJA 18-21 h.

18.00 h – L’agricultura a Catalunya • Sectorial de Pagesos • Xerrada a càrrec de Pere Aiguadé · (Sala insonoritzada – 2a planta)

18.00 h –  Reptes per la Independència: la República catalana feminista • AS Dones • Taula de debat amb Carme Riu (Associació Dones No Estàndards), Imma Clarà (Associació de Drets Sexuals i Reproductius ), Lorna Espinoza Ubina (Feminista Nicaragüenca), Marta Roqueta (Periodista especialitzada en feminismes i investigadora), Núria Balada (JxC i Presidenta de l’ICD), Mònica Pujadas (Militant Poble Lliure i candidata pel Front Republicà eleccions 28A), Marina Sànchez (ERC, Secretària de les Dones) . Modera Montserrat Higueras (coordinadora AS Dones) · (Auditori  – 1a planta)

18.00 h –  Debat sobre economia i estratègia cap a la independència • ASEconomistes • Debat a càrrec d’Oriol Martínez i Aleix Datzira · (Sala d’assaig – planta baixa) 


CLOENDA  (Auditori  – 1a planta)

19.30 h –  El Fòrum Cívic i Social per al Debat ConstituentPresentació a càrrec de Lluís Llach, president del Consell Assessor per a l’impuls del Fòrum Cívic i Social

20.30 h –  Cloenda Fòrum Intersectorial · Elisenda Paluzie (presidenta de l’Assemblea Nacional Catalana) i Maria Català, (Eines de País. Cambra de comerç Barcelona)  

ET QUEDES A DINAR?

Inscriu-te abans del 31 de maig a les 23h.

Tiquet dinar, 13€
Socis i sòcies de l’Assemblea, 10€

Orfeó Gracienc (Astúries, 83. Barcelona)