Des de les diferents àrees professionals, laborals i socials ens uneixen interessos comuns que ens donen més força per lluitar per la democràcia i la independència. Els problemes específics els resoldrem millor treballant conjuntament en grups afins. Apunta’t-hi!!!

Les assemblees sectorials conformen una part de les assemblees de base organitzades en grups socials, laborals i professionals. Alguns dels nostres propòsits són:

Aproximar-nos a col·lectius per difondre la necessitat d’esdevenir un estat allà on les nostres assemblees territorials de vegades no arriben. I ho fem organitzant-nos en col·lectius professionals, gremials, d’oci, d’opinió, de pertinença o classe, de caire tècnic, científic, pedagògic o lúdic. 

En definitiva, contribuir a que s’entengui la necessitat que Catalunya esdevingui un país independent.

Les assemblees sectorials, com a grups de pressió en els àmbits naturals, omplim de contingut el missatge de l’Assemblea, denunciant les mancances a les quals els catalans estem sotmesos pel fet de no disposar de la sobirania i el poder necessaris per decidir i gestionar les nostres pròpies institucions. Tanmateix, proposem alternatives de bon funcionament dins un nou marc de relacions com el d’un país amb plena sobirania .

Les sectorials són cridades a interrelacionar-se entre elles i amb les territorials, nodrint de contingut els actes i accions que aquestes proposin per permetre estendre els debats a capes més amples de població. Sols així seran els pobles els forjadors dels seus destins.

Entenem que el discurs ha de ser positiu i no contra ningú, de construcció del futur; un futur que ens pertany i hi hem de contribuir en la mesura de les nostres possibilitats.

Aquí tens un llistat de les sectorials actives per a poder apuntar-t’hi.

Si necessites més informació, pots escriure a:

Correu de la Comissió d’Accions Sectorials (CAS) (comissió responsable de les accions sectorials): sectorials@assemblea.cat

Universitats i Recerca per la independènciauniversitatsirecerca@assemblea.cat

Assemblea Sectorial Correu electrònic
Administració pública per la independència admin_publica@assemblea.cat
Agents rurals per la independència agentsrurals@assemblea.cat
Animalistes per la independència
Arquitectura, edificació i territori per la independència arquitectes@assemblea.cat
Artistes per la independència artistes@assemblea.cat
Bibliotecaris-Documentalistes per la independència bibliotecaris@assemblea.cat
Bombers per la independència bombers@assemblea.cat
Capacitats Diverses per la independència (Persones amb discapacitats) capacitatsdiverses@assemblea.cat
Cultura per la independència
Dones per la independència dones@assemblea.cat
E3 per la independència (ecologia, energia i entorn) mediambient@assemblea.cat
Economistes per la independència economistes@assemblea.cat
Educació per la independència educacio@assemblea.cat
Empresaris per la independència empresaris@assemblea.cat
Enginyers per la independència sectorials@assemblea.cat
Estibadors per la independència estibadors@assemblea.cat
Ferroviaris per la independència ferroviaris@assemblea.cat
LGBTI per la independència gaisilesbianes@assemblea.cat
Guàrdies Urbans per la independència guardiesurbans@assemblea.cat
Historiadors per la independència sectorials@assemblea.cat
Immigració per la independència immigrants@assemblea.cat
Informàtica per la independència informatics@assemblea.cat
Intel·ligència per la independència intel-ligencia@assemblea.cat
Gent gran per la independència jubilats@assemblea.cat
Juristes per la independència juristes@assemblea.cat
Meteoròlegs i Climatòlegs per la independència meteo@assemblea.cat
Mossos per la independència mossos@assemblea.cat
Pagesos per la independència pagesos@assemblea.cat
Persones Represaliades per la independència represaliats@assemblea.cat
Psicòlegs per la independència psicolegs@assemblea.cat
Radioaficionats per la independència radioaficionats@assemblea.cat
Salut per la independència salut@assemblea.cat
Secretaris, interventors i tresorers de l’Administració Local per la independència sit-adminlocal@assembla.cat
Sociolingüistes per la independència sociolinguistes@assemblea.cat
Traductors, Correctors, Intèrprets i Transcriptors per la independència traductors@assemblea.cat
Veïns per la independència sectorials@assemblea.cat