Esteu aquí

Assemblees Sectorials

 

Les sectorials són part de l´ànima de l´Assemblea Nacional Catalana.

Els seus objectius principals són fer arribar el missatge de la necessitat imperiosa d´un estat propi allà on les territorials no poden fer-ho, a través de col.lectius professionals, gremials, d´oci, opinió, pertinença o classe ; de caire tècnic, científic , pedagògic o lúdic i anar estenent la taca d´oli que ha de portar el país al seu alliberament.

Com a lobbies de pressió en els seus àmbits naturals, denunciant les mancances a que ens trobem sotmesos pel fet de no tenir un estat amb plenes facultats de decisió i gestió i proposant alternatives de bon funcionament dins un nou marc de relacions que tots anem visualitzant: el de la Catalunya sobirana, les sectorials han d´emplenar de contingut el missatge de l´ANC.

Tothom hi té a dir en el procés de transició nacional en el qual som immersos, TOTHOM, des de mil possibles òptiques diferents, distants o fins i tot contraposades però des d'un prisma comú que cal a anar fent tangible, proper i quotidià a la nostra gent: la de Catalunya com un estat més.

Les sectorials estan cridades a interrelacionar-se entre elles i amb les territorials nodrint de contingut actes que aquestes proposin i duguin a terme i permeten parlar i debatre cada vegada a més i més gent: el poble, en definitiva, com a protagonista i forjador del seu propi destí.

Sempre en positiu, mai contra ningú; construint el futur, un futur que ens pertany a tots i cadascun de nosaltres i pel qual, cadascun de nosaltres, ha de contribuir en la mesura de les seves possibilitats, al seu esdeveniment de fet.

  • Correu de la Comissió d'Accions Sectorials (CAS) (comissió responsable de les accions sectorials):sectorials@assemblea.cat
Títolordenació descendent Correu Sectorial

Administració pública per la Independència

admin_publica@assemblea.cat

Agents Rurals per la independència

agentsrurals@assemblea.cat

Animalistes per la independència

animalistes@assemblea.cat

Arquitectura, Edificació i Territori per la independència

arquitectes@assemblea.cat

Assemblea Nacional de Joves Independentistes (ANJI-ANC)

joves@assemblea.cat

Bibliotecaris-Documentalistes per la independència

bibliotecaris@assemblea.cat

Bombers per la Independència

bombers@assemblea.cat

Cantaires per la Independència

cantaires@assemblea.cat

Capacitats Diverses per la Independència (Persones amb discapacitats)

capacitatsdiverses@assemblea.cat

Catalunya Exterior

catalunyaexterior@assemblea.cat

Cristians per la Independència

cristians@assemblea.cat

Cultura per la independència

cultura@assemblea.cat

Dones per la independència

dones@assemblea.cat

E3 per la Independència (ecologia, energia i entorn)

mediambient@assemblea.cat

Economia Social i Solidària per la independència

economiasocial@assemblea.cat

Economistes per la Independència

economistes@assemblea.cat

Educació per la independència

educacio@assemblea.cat

Empresaris per la Independència

empresaris@assemblea.cat

Enginyers per la Independència

enginyers@assemblea.cat

Esportistes per la independència

esportistes@assemblea.cat

Ferroviaris per la independència

ferroviaris@assemblea.cat

Francmaçons per la independència

francmacons@assemblea.cat

Gais i Lesbianes per la Independència

gaisilesbianes@assemblea.cat

Guàrdies Urbans per la independència

guardiesurbans@assemblea.cat

Historiadors per la Independència

historiadors@assemblea.cat

Pàgines