L’Assemblea Nacional Catalana té 40 assemblees exteriors al món, que agrupen més de 10.000 catalans, de cor o de passaport. Les AE expliquen el procés independentista de Catalunya al món.

Assemblea Exterior

Correu electrònic

Alemanya per la independència deutschland@assemblea.cat
Andorra per la independència andorra@assemblea.cat
Anglaterra per la independència england@assemblea.cat
Argentina per la independència argentina@assemblea.cat
Austràlia per la independència australia@assemblea.cat
Àustria per la independència oesterreich@assemblea.cat
Bèlgica per la independència belgium@assemblea.cat
Brasil per la independència  brasil@assemblea.cat
Colòmbia per la independència  colombia@assemblea.cat
Dinamarca per la independència  danmark@assemblea.cat
El Salvador per la independència  elsalvador@assemblea.cat
Emirats Àrabs per la independència  emiratsarabs@assemblea.cat
Equador per la independència  equador@assemblea.cat
Escòcia per la independència  escocia@assemblea.cat
Euskal Herria per la independència  euskalherria@assemblea.cat
França per la independència  france@assemblea.cat
Galiza per la independència  galiza@assemblea.cat
Hong Kong per la independència  hongkong@assemblea.cat
Irlanda del Nord  irlandadelnord@assemblea.cat
Irlanda per la independència  eire@assemblea.cat
Israel per la independència  israel@assemblea.cat
Itàlia per la independència  italia@assemblea.cat
Luxemburg per la independència  luxemburg@assemblea.cat
Madrid per la independència  madrid@assemblea.cat
Mèxic per la independència  mexic@assemblea.cat
Noruega per la independència  norge@assemblea.cat
Nova Zelanda per la independència  newzealand@assemblea.cat
Països Baixos per la independència  nederland@assemblea.cat
Polònia per la independència  polska@assemblea.cat
Quebec per la independència  quebec@assemblea.cat
República Dominicana per la independència  repdominicana@assemblea.cat
República Txeca per la independència  ceskarepublika@assemblea.cat
Suècia per la independència  suecia@assemblea.cat
Suïssa per la independència  suissa@assemblea.cat
Tailàndia per la independència  thailand@assemblea.cat
United States of America per la independència  usa@assemblea.cat
Xile per la independència  xile@assemblea.cat
Xina per la independència  xina@assemblea.cat